مراقبت و سلامتی

روش های درمان خانگی آسم با عسل طبیعی

روش های درمان خانگی آسم با عسل طبیعی و ارگانیک

 

عسل طبیعی یک داروی طبیعی و بسیار مفید در اقصی نقاط جهان با فرهنگ های مختلف استفاده شده و درمان بیماری آسم با استفاده از این ماده طبیعی امکانپذیر است. این ماده دارای آنتی اکسیدان بوده که می تواند با انواع التهابات بدن مقابله و سیستم ایمنی بدن را به شدت تقویت نماید.

مصرف عسل برای تسکین گلودرد و کم کردن میزان سرفه توصیه شده است. این ماده طبیعی می تواند دارویی موثر برای کاهش علائم آسم و همچنین آلرژی باشد.

 

همان پادتن ها می توانند حمله آسم را نیز ایجاد کنند.بر خلاف آلرژی،آسم در عمق ریه ها و مجاری هوایی تجربه می شود.این یک نگرانی جدی به آلرژی های محیطی است.فعالیتهای خفیف نیز در برخی افراد به حمله آسم منجر میشود.

 

حملات آسم

حمله های آسم معمولا به صورت جزیی آغاز می شوند اما در صورتی که آنها را کنترل نکنیم می توانند به بیماری خطرناکی تبدیل شده که زندگی را برای شخصی که به آن دچار شده است سخت نماید. در طول حمله آسم راه های هوا بیش از مقدار استاندارد متورم می گردند که این امر موجب می شود تا تنفس کردن سخت و طاقت فرسا گردد و همین امر ساده (تنفس) انرژی زیادی از انسان بگیرد.

 

چگونگی درمان آسم با عسل طبیعی ؟

مصرف عسل به عنوان یک درمان بی خطر می تواند برای سرفه های مکرر بسیار مفید باشد. آسم شبانه (آسمی است که در شب عود کرده و همراه با سرفه های شدید باعث گرفتگی قفسه سینه می گردد) باعث خس خس سینه شده و با علائم شدیدی که دارد باعث می گردد که خواب دارنده آسم مختل گردد.

برای درمان این بیماری بهترین کار مصرف دو قاشق چایخوری عسل طبیعی است. شیرینی این ماده غدد را برای افزایش ترشح بزاق تحریک کرده و راه تنفس را باز می نماید، در این حالت سرفه فرد تسکین می یابد.

برای تاثیرگذاری بیشتر می تواند مخلوط عسل طبیعی را با یک لیوان آب گرم نوش جان نمایید. توجه کنید که از آب جوش استفاده نکنید زیرا این کار می تواند باعث سمی شدن عسل محلول در آن شود.

علاوه بر آن مخلوط پودر دارچین با عسل  و خوردن آن قبل از خواب می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بالا ببرد. همچنین مصرف ترکیب عسل با آبلیمو به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید و علاوه بر آن مسیرهای سیستم گوارش را پاکسازی نماید.

 

ترکیب عسل طبیعی با دانه های کرفس

طبق مطالعات انجام شده مشاهده گردیده است که با مصرف ترکیب دانه های کرفس با عسل عملکرد ریه در بیماران بهبود پیدا می کند. ترکیب عسل با کرفس می تواند به عنوان یک روش درمانی برای کودکان مبتلا به آسم استفاده گردد. مصرف این ترکیب می تواند به انبساط قفسه سینه و کاهش نفس نفس زدن منجر گردد.

مصرف عسل می توانند باعث راحتی بیماران از سرفه های شبانه گردیده و در نتیجه خواب راحت تری را موجب گردد.

مصرف عسل به معنی جایگزینی این ماده با داروهای تجویزی برای بهبود بیماری نبوده بلکه به این معنی است که در کنار مصرف دارو استفاده از عسل طبیعی می تواند تاثیرات بهبود این بیماری را دوچندان نماید. برای تهیه عسل های طبیعی و ارگانیک می توانید از طریق فروشگاه برمور ( خانه عسل ) اقدام نمایید.

 

روش های موثر در درمان آسم

در اینجا برخی از روش هایی را که می تواند در درمان آسم موثر باشد به شما معرفی می کنیم:

1.       استفاده از عسل طبیعی

یکی از بهترین راه ها برای کاهش عوارض آسم مصرف عسل به صورت منظم و روزانه به همراه لیموترش و آب ولرم می باشد.

2.     تغییرات در رژیم غذایی

با تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی و گنجاندن میوه و سبزیجات در رژیم غذایی می توانید در کاهش عوارض ناشی از آسم تغییر ایجاد کنید. مصرف عسل طبیعی، ویتامین های گروه های C و E و امگا می تواند بسیار موثر باشد.

3.    تکنیک تنفس

تغییر سبک تنفس و تمرکز بر تنفس از طریق بینی و بازدم از طریق دهان می تواند در کاهش عوارض ناشی از آسم موثر باشد. تفس از راه دهان باعث خشکی مجاری تنفس گردیده و عوارض آسم را تشدید نماید.

4.     سیر و زنجبیل

سیر به عنوان یکی از مواد معجزه آسا در آسم عمل کرده که باعث کاهش التهابات و در نتیجه کاهش علامت های آسم گردد. پیشنهاد می گردد در رژیم روزانه خود حتما سیر را گنجانده و مصرف نمایید.

 

 

عسل طبیعی را می توانید به صورت آنلاین از برمور خریداری کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *