عسل

عسل طبیعی یا فراوری شده!

عسل طبیعی یا فراوری شده!

بین شیرین‌کننده‌های طبیعی،‌ عسل جایگاه ویژه‌ای دارد. مهم‌ترین نکته در مورد عسل این است که تمام آنها مثل هم نیستند. خواص ضد باکتری موجود در برخی از عسل‌ها ۱۰۰ برابر قوی‌تر از انواع دیگر است، در حالی که عسل تصفیه و فراوری شده بسیاری از این خواص را از دست می‌دهد. عسل درجه یک متوسط موجود در فروشگاه‌ها به احتمال بالایی فراوری شده است. در ادامه نتایچ آزمایشاتی را که در آمریکا برای تشخیص طبیعی یا فراوری‌شده بودن عسل در یک نمونه‌ی ۶۰ تایی انجام شده،‌ آورده‌ایم:

۷۵درصد از عسل‌های موجود در سوپرمارکت‌های آمریکا طوری فراوری شده‌اند که به احتمال زیاد بیشتر خواص دارویی خود را از دست داده‌ و سپس در بشکه‌ها به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند. اغلب عسل‌های تقلبی در چین تولید شده‌اند و برخی از دلال‌ها حتی برچسب تولید تقلبی روی آنها می‌زنند.

تعداد ۶۰ شیشه عسل در آزمایشگاه FSN مورد آزمایش قرار گرفتند و نتیجه‌ این بود که همه‌ی آنها فراوری‌شده و فاقد گرده بودند . طبق آزمایش این مرکز:

“حذف این ذرات میکروسکوپی که درون یک گل وجود دارد، باعث می‌شود شهد کیفیت استاندارد مدنظر آژانس‌های ایمنی غذا در جهان را نداشته باشد. طبق نظر بخش‌های مربوط به ایمنی غذا در سازمان بهداشت جهانی، کمیسیون اروپا و چندین مرکز دیگر بدون وجود گرده نمی‌توان تشخیص داد که عسل از منبع سالم و مناسبی به دست آمده باشد.”

 

این سازمان در تحقیقات خود موارد زیر را کشف کرد:

  • ۷۶ درصد از عسل‌های نمونه، خریداری شده از فروشگاه‌های مواد غذایی فاقد گرده بودند.
  • ۷۷ درصد از عسل‌های موجود در فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی نظیر والمارت نیز فاقد گرده بودند.
  • ۱۰۰ درصد عسل‌های موجود در داروخانه‌ها نیز فاقد گرده بودند.

خوشبختانه تمامی نمونه عسل‌های فرستاده شده از بازارهای مزارع، تعاونی‌ها و فروشگاه‌های محصولات طبیعی دارای گرده بودند، همچنین تمامی برندهای محصولات ارگانیک نیز عسل طبیعی عرضه می‌کردند. وقتی می‌خواهید عسل بخرید اطمینان حاصل کنید عسل خام، فیلتر نشده، ۱۰۰ درصد خالص و از یک منبع مطمئن باشد.

 

 

در مصرف عسل میانه‌روی کنید

عسل خواص بسیاری برای سلامتی دارد، اما ۵۳ درصد از حجم عسل را فروکتوز تشکیل می‌دهد و هر قاشق چای‌خوری عسل حاوی حدود ۴ گرم فروکتوز است، یعنی در صورت مصرف بی‌رویه می‌تواند مقاومت بدن‌تان را نسبت به انسولین تشدید کند؛ بنابراین مراقب باشید میزان فروکتوز مصرفی‌تان همراه با میوه‌هایی که مصرف می‌کنید کمتر از ۲۵ گرم در روز باشد.

به یاد داشته باشید اگر بدن شما نسبت به انسولین مقاوم شود یا اگر فشار خون،‌ کلسترول بالا، دیابت یا اضافه وزن دارید، بهتر است از مصرف مواد غذایی شیرین مانند عسل یا هر شیرین‌کننده‌ی دیگری اجتناب کنید، زیرا می‌تواند بدن‌تان را نسبت به انسولین مقاوم کند. اگر از سلامت کامل برخوردار هستید،‌ مصرف عسل به مقدار متعادل می‌تواند فواید بسیاری برایتان داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *