اطلاعات درباره ما

برای سوالات خود با ما تماس بگیرید

  پاسخ سوالات خود را در اینجا بیابید

  همه عسل های طبیعی پس از مدتی، کدر می شوند و سفت می شوند که به این حالت شکرک زدن می گویند. البته نام درست آن رس بستن است. عسل های عرضه شده در برمور هم همینگونه است. البته اگر از رس بستن عسل (شکرک زدن) خوشتان نمی آید خیلی راحت می توانید عسل را به حالت اولش بگردانید به این صورت که شیشه عسل را چند ساعت در آب ولرم یا روی رادیاتور شوفاژ بگذارید. برخی گمان می کنند که عسل شکرک زده (کریستالیزه یا رس کرده) مرغوب نیست و تقلبی است. این گمان اصلا درست نیست.

  دو راه راحت خانگی برای این مسئله وجود دارد:
  راه اول: شیشه عسل شکرک زده را درون آب ولرم یا رادیاتور شوفاژ بگذارید، اگر عسل شما به حالت طبیعی برگشت معلوم می شود عسل شما طبیعی است و اگر به حالت طبیعی برنگشت معلوم می شود عسل شما تقلبی است.
  راه دوم: مقداری از عسل شکرک زده را بین دو انگشت فشار بدهید اگر دانه های شکر درشت را بین دو انگشت احساس کردید این عسل تقلبی است و اگر عسل شکرک زده شبیه کره جامد بود و دانه هایی شبیه شکر وجود نداشت که بین دو انگشت شما بیاید عسل شما طبیعی است.

  شناخت عسل طبیعی از تقلبی کار ساده ای نیست پس سعی کنید که عسل را از تولید کننده واقعی عسل و فروشنده مطمئن خریداری کنید.
  از کسی عسل بخرید که تجربه طولانی در تولید عسل داشته باشد.
  از کسی عسل بخرید که فروشگاه واقعی عسل داشته باشد.
  از کسی عسل بخرید که شماره تلفن ثابت داشته باشد.
  از کسی عسل بخرید که بتوانید به صورت رودر رو و حضوری با او صحبت کنید.
  از کسی عسل بخرید که اگر از عسل خوشتان نیامد بتوانیدعسل را به او برگردانید و پول خودتان را بگیرید.
  از کسی عسل بخرید که عسل خود را با آزمایش به شما بفروشد.
  و عسل طبیعی برمور همه ویژگی ها بالا را دارد!
  در ضمن مطالب ما را در زمینه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی در همین سایت بخوانید.

  خیر، اصلا! اصلا نمی توانیم بگوییم که عسل تیره طبیعی است و عسل روشن تقلبی است.رنگ عسل به گیاهانی که زنبور شهد آنها را برای تولیدعسل استفاده کرده بستگی دارد.

  عسل تنها غذایی است که خراب نمی شود و به خاطر همین تاریخ انقضا ندارد. البته اگر عسل را در شرایط درست نگهداری نکنید. کیفیت آن کم میشود. بهترین ظرف برای نگهداری عسل ظرف شیشه ای و چینی است در این ظروف مدت بیشتری طعم و عطر عسل حفظ می شود. مکان مناسب برای نگهداری عسل هم جای خشک و خنک و در دمای اتاق و به دور از نور مستقیم خورشد است.

  اولا که اصلا لازم نیست که نگران رسوب کردن (شکرک زدن)عسل باشید. عسلی که رس بسته است. کاملا خاصیت خود را حفظ کرده است. اما اگر عسل را درون یخچال بگذارید عسل شما زودتر شکرک می زند پس بهتر است عسل را در دمای اتاق نگهداری کنید.

  اگر موم طبیعی پیدا کنید، حتما مفید است. اما در صنعت زنبورداری حال حاضر کشور تولید موم طبیعی بسیار کم است. زیرا به علت مشکلاتی مانند کم‌آبی، کاهش پوشش گیاهی و قیمت بالای هزینه تولید موم تولید آن بسیار کم است. معمولا آنچه در بازار به عنوان موم طبیعی فروخته می‌شود، طبیعی نیست.